Ukrainski boyovi mistectva - Forums - Sign Up - Reply - Search - Statistics - Rules - FAQ -

 
 - ”крањнська - –усский - English - Deutsch - 


Ruslana Forum / Ukraine / Ukrainski boyovi mistectva
Author Message
Pravda
Member
# Posted: 18 Nov 2005 18:38
Reply 


Vsim privit! Yaki vi znaete ukr. boyovi mistectva, chi varto shchob Ruslana vikoristovuvala ih v svoih vistupah? Ya znau pro kozackiy rukopash "SPAS", "Boyoviy Gopak", "Triglav", moje vi znaete bilshe, shcho vi znaete pro nih, budu radiy pospilkuvatis z vami...

Pravda
Member
# Posted: 21 Nov 2005 18:59
Reply 


„олом тоб≥, громадо,
Ћюд шановний,
Ќас почутт€ хвилюють
Ќевимовн≥.
яке це щаст€ -
Ѕачить в ”крањн≥
 озацтво сильне,
¬≥льне та Їдине!


ўо таке "—пас" ?

на головну

...... Ќарод без традиц≥й не живе, а живот≥Ї.  оли втрачаЇ своњ - йому вбивають у голову чуж≥. “радиц≥њ - це панцир, €кий хоронить сп≥льну в≥д ворожих удар≥в.

ѕоверненн€ до мови, в≥ри, звичањв, до ≥деал≥в предк≥в, њх моральних, рел≥г≥йних, пол≥тичних, економ≥чних та соц≥альних догм, вистражданих ≥ викутих в огн≥ змагань ≥ переказаних прад≥дами внукам - це поверненн€ Ї фундаментом нац≥њ.

 ожен народ св≥ту маЇ свою бойову культуру, традиц≥ю, €к народи сходу, так ≥ заходу.  ожна нац≥€ неодноразово проходила через випробуванн€ в≥йною, перебуванн€ у стан≥ "виживанн€". —аме у т≥ часи ≥ формувались бойов≥ культури, завд€ки €ким виховувавс€ не просто добрий. ј справжн≥й воњн з чистою душею та щирим серцем, здатним у будь-€ку мить стати на захист свого народу.

”крањнськ≥ бойов≥ мистецтва ≥снували з стародавн≥х час≥в. ¬≥зант≥йський хрон≥к Ћев ƒракон (VI стол≥тт€) у своњй прац≥ "’рон≥ки" згадуЇ: "....“≥ з волх≥в, €к≥ живуть у л≥сах, а не у м≥стах волод≥ють руками своњми ≥ ногами з таким усп≥хом. ўо можуть самотужки протисто€ти голими к≥нц≥вками мечам ≥ списам дес€тк≥в озброЇних в≥зант≥йських п≥хотинц≥в".

«гадаймо, що говорив —в€тослав своЇму в≥йську перед боЇм з в≥зант≥йц€ми ? " н€же! ƒе тво€ голова пол€же - там ≥ ми своњ покладемо". ƒес€ть тис€ч русич≥в перемогли стотис€чне добр€че вишколене в≥зант≥йське в≥йсько. “ак≥ боњ були не вин€тками, а правилом. –уських воњн≥в тод≥ хот≥ли бачити у своњй арм≥њ володар≥ багатьох крањн та ≥мпер≥й.

ј, насамперед, козаки в ус≥ часи вважались неперевершеними воњнами у св≥т≥.

Ѕойов≥ мистецтва та традиц≥њ, €к ≥ в≥руванн€, до недавньоњ пори жорстоко заборон€лись ≥ пересл≥дувались. „ому ? Ѕо вчили украњнц€ виживати в будь-€ких екстремальних умовах ≥ будь €ких бо€х. ÷е означало, що людин≥ не страшн≥ були н≥ голодомори, в≥йни, репрес≥њ. ¬ народ≥ традиц≥њ жили, передавалис€ з уст в уста в≥д батька до сина, в≥д д≥да до онука.

“радиц≥йн≥ нац≥ональн≥ украњнськ≥ мистецтва навчали не просто маханню кулаками та ногами, а, передус≥м, загартовували дух воњна. не дивно, що в≥дверто пропагувати бойов≥ мистецтва, вивчати њх ≥ вдосконалювати, ентуз≥асти-подвижники змогли т≥льки п≥сл€ здобутт€ ”крањною Ќезалежност≥.

ўо ж таке "—пас" ?

¬ ус≥ часи в ”крањн≥ були люди здатн≥ на самопожертву заради народу. "—пас" - це св≥тогл€д козака, €к охоронц€, раде тел€ р≥дноњ земл≥. ÷е «вичай гордоњ непокори й бойового духу нашого народу. "спас" виховуЇ покликанн€ бути в одн≥й команд≥, захищати свою свободу й мету.

¬≥н прийшов до нас ≥з глибини тис€чол≥ть. яскравим прикладом завз€того козака був кошовий «апорозькоњ —≥ч≥ ≤ван —≥рко. ¬≥домо, що в≥н керував 52 бо€ми й у жодному не знав поразки. ј ск≥льки ж на його рахунку було битв, у €ких в≥н брав участь €к звичайний козак-рубака ? Ќел≥чено! …ого "шабл≥ не брали ≥ кул≥ минали". «агинули сини й з€т≥, багато друз≥в пол€гло, а в≥н вижив.

«а час≥в «апорозькоњ —≥ч≥ кожен кур≥нь, а њх було 36, мав на озброЇнн≥ стиль рукопашного бою, €кий чимось та в≥др≥зн€вс€ в≥д решти.

јле був у склад≥ козацького в≥йська один кур≥нь - пластунський або, €к зараз говор€ть. розв≥дницький. —аме там опановували мистецтво "—пасу". ÷ей вид бойового мистецтва дозвол€в воњну одному виходити проти к≥лькох ворог≥в, вести розв≥дницьку роботу, бути непом≥тним у стан≥ супротивника, збирати ≥нформац≥ю про ворога.

« ≥снуючих джерел в≥домо про ≥снуванн€ у запорожц≥в системи вишколу молодик≥в шл€хом ≥гор та розваг, €к≥ природно зм≥цнювали т≥ло ≥ дух юнака, плавно переход€чи до вивченн€ боротьби та робот з≥ зброЇю.

÷ю бойову спадщину зберегли та передали дл€ нас нос≥њ звичаю "—пас" Ћеон≥д Ѕез клубний ≥з ќдеси та јнатол≥й Ѕондаренко з ƒонеччини. ѕереважно, завд€ки њм, наприк≥нц≥ минулого стол≥тт€ почавс€ нестримний та бурхливий процес в≥дродженн€ нац≥ональних бойових мистецтв.

Your reply
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link     :) ;) :-p :-( ... Disable smilies

» Username  » Password 
Only registered users can post here. Please enter your login/password details before posting a message, or register here first.
 

- Forums -Online now: Guests - 1; Members - 0
Most users ever online: 43 [29 May 2020 02:21]These forums are running on web forum software miniBB™ © 2001-2020 admin | Ruslana. Official site