ѕам`€т≥ жертв голодомору /// Remembering the victims of the starvation of 1932 in Ukraine

- Forums - Sign Up - Reply - Search - Statistics - Rules - FAQ -

- ”крањнська - –усский - English - Deutsch - 

Ruslana Forum / Ukraine / ѕам`€т≥ жертв голодомору /// Remembering the victims of the starvation of 1932 in Ukraine
Author Message
Wild Dances

# Posted: 22 Nov 2008 20:03
Reply 

Ѕуло к≥лька голод≥в. ≤ кожний можна назвати неприродн≥м, штучно створеним.
јле наймасштабн≥шим ≥ найжорсток≥шим був саме 32 - 33 р≥к двадц€того стол≥тт€.
Ќе хочетьс€ вплутувати пол≥тику.
«вичайно, дл€ переважноњ к-ст≥ нас це не Ї близьким. јле €кщо поц≥кавитись - впевнена, в кожн≥й 3- 5 родин≥ хтось постраждав.

’очетьс€ в≥ддати шану душам, котрим не пощастило народитис€, жити, а точн≥ше - живот≥ти у т≥ часи.
’очетьс€ по - людськи бути людьми.
’очетьс€, щоби тим 12, 5 м≥льйон≥в ( а по сут≥ набагато б≥льше) зараз було св≥тло ≥ легко на неб≥, десь там....

http://cs620.vkontakte.ru/u8935936/a_bef1abaf.jpg
ƒавайте, хто може, запалимо св≥чку.......

wild_olchyk
Moderator
# Posted: 22 Nov 2008 20:32 - Edited by: wild_olchyk
Reply 

"ѕосипалис€ люди, мов мухи восени.  ожний день дес€тками в≥двозили на м≥сце в≥чного в≥дпочинку. Ќа село нал≥г смуток, в≥дчай, плач. “емними морозними ночами виють голодн≥ собаки. ¬они чують, €к шествуЇ з подв≥р'€ на подв≥р'€ жорстока
смерть ≥ косить, не линаючи н≥ старого, н≥ малого".

”лас —амчук "ћар≥€"

√олодомор... —трашна, оповита людськими стражданн€ми ≥ плачем, стор≥нка в ≥стор≥њ...
...„ому? „ому так сталос€? «адл€ чого?! “о була жорстока плата за ≥дею-ф≥кс, з €кою носилис€ б≥льшовики, надумавши побудувати нове сусп≥льство.
ћи не в прав≥ забувати про т≥ под≥њ...

«апалимо —в≥чку ѕам"€т≥...

Selentar
Member
# Posted: 22 Nov 2008 21:03
Reply 

ќсь м≥й в≥рш, €кий € присв€тив √олодомору ≥ тому, €к його "п≥ар€ть" сучасн≥ «ћ≤.

√олодомор

’тось вважаЇ, що вони не справжн≥,
∆ертви промосковських холуњв.
“≥, хто вмер без суду ≥ н≥ защо -
“ис€ч≥ незайманих житт≥в.
Ќащо було њжу в≥дбирати?
Ќащо було мором катувати?
“≥, дл€ кого все уже р≥вно.
ј тепер це €к €кесь к≥но
ѕо ус≥х каналах крут€ть.
—хамен≥тьс€ добр≥ люди!
Ќе роб≥ть ≥з правди казна-що.
¬с≥ ц≥ урочист≥ в≥дкриванн€,
ѕрезидентськ≥ шест€ по м≥стах,
™ у нас лише одне завданн€ -
ўоб не дарма був загиблий прах!
ўоб ус≥ - в≥д мало до велико
–озум≥ли це страшнеЇЇ лихо.
√олод - це тоб≥ не кул€ в спину,
÷е Ї г≥ршим за г≥льйотину
ѕомирати без хл≥бноњ крихи
∆ивот≥ти в≥д владноњ пихи!
ѕовставайте, кайдани порв≥те,
як  обзар казав - ≥ волю окроп≥те
 ров"ю панських здирник≥в-холоп≥в!
ћорди њм товч≥ть, луп≥ть по жоп≥!
ўоби знали €к народ вбивать!
Ѕо настала знов ц€ кл€та криза,
√рош≥ зникли - що њх з"њла криса?
«наЇмо де д≥лис€ вони -
«агребли прокл€т≥њ пани!
“о чого про голод верещати?
“реба зброю до рук брати!
 л€тих виродк≥в брати ≥ вбивати!
Ѕрати п≥столети, автомати,
Ќа майдан виходити по ¬олю -
«гинути або здобути долю!
ј €к верещать - не буде толку,
ўо слова голодному вовку?
ћайте сов≥сть пан≥ та панове -
ўоб не повторилось лихо знову!
Ѕереж≥тьс€ й висновки роб≥ть -
ƒосить нам б≥л€ компа сид≥ть!

Jumperboy
Member
# Posted: 22 Nov 2008 22:02
Reply 

Ѕуло к≥лька голод≥в. ≤ кожний можна назвати неприродн≥м, штучно створеним.
«годен, 20 стол≥тт€ ув≥йшло до украњнськоњ ≥стор≥њ €к найкривав≥ше ≥ найстрашн≥ше стол≥тт€...

Fedorov
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 16:41 - Edited by: Fedorov
Reply 

ѕотр≥бно пам"€тати та розпов≥дати нащадкам про ц≥ траг≥чн≥ под≥њ, щоб б≥льше цього н≥коли не повторилос€...

¬ мене у самого помер прад≥д п≥д час цього голоду тому € вважаю, що запереченн€ голоду дл€ публ≥чних ос≥б маЇ нести певн≥ насл≥дки. ∆одна людина не маЇ право принижувати та применшувати траг≥чн≥сть под≥й, €к≥ коштували нашим р≥дним житт€. Ќе дозвою н≥кому казати, що був просто неврожай, або що √олодомор не н≥с нац≥ональноњ ознаки. як доказ цього можу навести слова своњх д≥дус€ та бабус≥, €к≥ казали, що на той час кожна родина мала достатньо зб≥жж€, щоб прогодувати себе та залишити частину на новий пос≥вний р≥к. ѕро те, €к вони збирали на пол€х житн≥ колоски, ризикуючи отримати за це кулю. ≤ про те, €кими смачними здавались млинц≥, зроблен≥ з картопл€них лушпайок, €к њли лободу, бузину...

ƒоказом того, що √олодомор н≥с нац≥ональну ознаку, Ї те, що ус≥х померлих заносили у книгу смерт≥ ≥ обов"€зковою графою в н≥й була Ќј÷≤ќЌјЋ№Ќ≤—“№: саме дл€ того, щоб мати повну статистику ≥ контролювати нац≥ональний склад ”крањни.
я вважаю, що заперечувати √олодомор або применшувати його масштабн≥сть та траг≥чн≥сть може лише людина, чи€ с≥м"€ не постраждала в≥д цих под≥й. ј це можуть бути або нащадки переселенц≥в, €кими заселили "мертв≥" села, чињх родин не торкнувс€ √олодомор, або украњнц≥, €кимбайдужа дол€ ”крањни, €к≥ не шанують предк≥в ≥ не п≥клуютьс€ про в≥дтворенн€ ≥сторичноњ справедливост≥.

Julia_dp

# Posted: 24 Nov 2008 18:37 - Edited by: Julia_dp
Reply 

я вважаю, що заперечувати √олодомор або применшувати його масштабн≥сть та траг≥чн≥сть може лише людина, чи€ с≥м"€ не постраждала в≥д цих под≥й. ј це можуть бути або нащадки переселенц≥в, €кими заселили "мертв≥" села, чињх родин не торкнувс€ √олодомор, або украњнц≥, €кимбайдужа дол€ ”крањни, €к≥ не шанують предк≥в ≥ не п≥клуютьс€ про в≥дтворенн€ ≥сторичноњ справедливост≥.
 онечно это нужно помнить, чтобы никогда подобное не повторилось. »стори€ циклична, все повтор€етс€... только на более высоких (или низких - это наверно кому как) уровн€х.
я не хочу нав€зывать свое мнение. ћожет это мое искаженное воспри€тие действительности. Ќо ведь агресси€ порождает агрессию. » люди, которые заселили эти районы, наверное, не виноваты в том, и, возможно, не по своей воле они это делали, а уж тем более не вижу вины их потомков (ребенок приходит в этот мир чистым). ѕочему-то в последнее врем€ отталкивает излишний национализм... ћне не "байдужа дол€ ”крањни". Ќо не за счет навешивани€ €рлыков на других. Ќе за счет "не маЇ права". ƒл€ мен€ эта фраза "не маЇ права" пр€ма€ ассоциаци€ с —оюзом.
Ќемного отступлю от темы (чтобы не дай Ѕог не зацепить чьи-то чувства), но не от контекста. Ќедавно смотрела какие-то новости и там был сюжет. ѕо-моему 7 но€бр€ (великий праздник коммунистов). Ќа ћайдане сошлись коммунисты и националисты. —жигали флаги друг друга. » мне стало их так жаль. » одних, и других. ƒве крайности. Ќо и те, и другие живут в прошлом, застр€ли там.  акое будущие они могут создать? ќно им и не нужно, и не важно. ѕрошлое нужно помнить, а людей нужно уважать. ј то получаетс€ борьба против своего отражени€ (€ в глобальном плане, без обид, ок?). ¬рем€ все расставит по своим местам. ј истори€ настолько субъективна... каждый видит то, что хочет видеть (или что ему нав€зывали всю жизнь...). Ќельз€ переубедить человека против его воли. ј на агрессию скорее всего ¬ам ответ€т взаимностью и уж точно не услышат.
P.S. я ни в коем случае не Ђзаперечую √олодомор або применшую його масштабн≥стьї.  омок к горлу подступает, когда смотришь на эти ужасы. » просто не веритс€, что такое могли сделать люди. ’от€ можно ли их вообще называть людьми? ѕросто очень не хочетс€, чтобы мы в погоне за призраками тер€ли свою Ђчеловечностьї и продолжали то, что должно остатьс€ в нашей пам€ти, но вр€д ли должно продолжатьс€.
— уважением

tanya kozariz
Member
# Posted: 24 Nov 2008 19:10
Reply 

я трохи вискажу ≥ншу думку, хоча це не означаЇ, що € проти пам"€т≥ ≥ ≥стор≥њњ голодомору. ¬ мене теж родич≥ в≥д нього страждали. јле € хочу звернути увагу на те, що зараз робитьс€ в кра≥н≥. ” зв"€зку з кризою людей масово зв≥льн€ють з роботи. јбо виган€ють за св≥й рахунок. Ѕ≥льш≥сть населенн€ буде сид≥ти вдома на м≥зерн≥ грош≥, або на пенс≥њ бабусь, або на з-пл без прем≥њњ (наприклад), чи на т≥, що будуть виплачувати в центр≥ зайн€тост≥ (фонд безроб≥тт€). ≤ € боюсь, до чого це може привести. я не знаю, де соб≥ шукати роботу, бо н≥де зараз майже не приймають.
ћи на робот≥ стоњмо ≥ вже настроюЇмос€ на г≥рше. ƒумаЇмо про те, що будемо економити на всьому. ≤ €к можна прожити на 25 грн в день. якщо т≥льки на роботу на проњзд ≥ њжу потр≥бно десь 20 грн. ўо казати про оплату комунальних послуг, куп≥влю од€гу... ј €кщо ще Ї дитина. «а що њњ кормити, од€гати? ≤ некрасиво виходить, що влада купуЇ св≥чку на день голодомору за дек≥лька м≥льйон≥в, хоча ц≥ грош≥ можна витратити на щось потр≥бне дл€ людей. ¬ мене на робот≥ вс≥ см≥ютьс€ з ёщенка, що в≥н витрачаЇ велик≥ грош≥ на р≥зн≥ пам"€тники культури та ≥н., пов"€зане з ≥стор≥Їю ≥ культурою, а сьогоденн€м не займаЇтьс€. ” нас (сх≥д крањни) люди конкретн≥, њм дай грош≥ заробити, вони витрат€ть њх на щось реальне, дл€ житт€ потр≥бне, а культурного в нас мало, ≥ мало, хто це (культурне збагаченн€ народу) розум≥Ї . Ќе знаю, €к краще . . .

Selentar
Member
# Posted: 24 Nov 2008 19:17
Reply 

“ан€, € тоб≥ скажу чесно: в наш≥й крањн≥ можна було б ус≥м жити краще, але цього н≥хто не хоче. ћожна знайти ≥ вчаси кризи грош≥ ≥ на чудову культуру, ≥ на заможне житт€ народу, т≥льки б розумну ≥ в≥дпов≥дальну владу+св≥доме ≥ активне громад€нство. ќце € б назвав формулою заможноњ крањни.

tanya kozariz
Member
# Posted: 24 Nov 2008 19:20
Reply 

Selentar

т≥льки б розумну ≥ в≥дпов≥дальну владу

ќт €кби ж. ” нас њњ вже давно немаЇ - розумноњ ≥ в≥дпов≥дальноњ (((

Fedorov
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 20:31 - Edited by: Fedorov
Reply 

Julia_dp
» люди, которые заселили эти районы, наверное, не виноваты в том, и, возможно, не по своей воле они это делали, а уж тем более не вижу вины их потомков (ребенок приходит в этот мир чистым).
я ц≥лком з тобою погоджуюсь, що люди, €к≥ заселили т≥ територ≥њ, н≥ в чому не винн≥. я сумн≥ваюс€, що хтось ≥з них хот≥в залишити свою дом≥вку та перењхати на чужину. ¬они так само постраждали, бо в них не було вибору - або на ”крањну, або помирати на  олиму. ¬ той час мало кого питали, хто що хоче.

я ≥нше намагавс€ сказати, що люд€м, €к≥ заселилис€ в вимерл≥ села не так бол≥ла душа. Ќе њхн≥ родич≥ загинули. ќтже, т≥льки ми, нащадки, маЇмо в≥дсто€ти право, н≥ - зобов"€зан≥, пам"€тати свою ≥стор≥ю ≥ поважати м≥льйони людей безневинно замордованих.
ј т≥, хто заселивс€ ≥ не бачив, не чув правди, не мают права заперечувати сам факт та причини √олодомору.

ј взагал≥, € тебе п≥дтримую на 100%! “и молодець! я не пропагую нац≥онал≥зму лише заради нац≥онал≥зму. јле погодьс€, що б≥льше право на правду мають нац≥ональн≥ сили, а не комун≥сти. ¬ цив≥л≥зованих крањнах парт≥њ, та ≥деолог≥њ, €к≥ несли злочинний режим були заборонен≥. ќт, наприклад, в Ќ≥меччин≥ будь €к≥ фашистськ≥ демонстрац≥њ не обмежатьс€ лише штрафами, бо фашизм заборонений ≥ будь €ка його пропаганда теж. “од≥ чому сили, €к≥ чинили терор ≥ злочини на наш≥й земл≥, €к≥ катували ваших батьк≥в, матер≥в, д≥д≥в ≥ бабусь мають право виходити на центральну площу ≥ доносити своњ ≥деали сусп≥льству? —аме ц≥ сили заперечують ≥ √олодомор, €кий, доведено, був злочином проти украњнського сел€нства?

Ruthen
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 20:44
Reply 

Fedorov
ƒоказом того, що √олодомор н≥с нац≥ональну ознаку, Ї те, що ус≥х померлих заносили у книгу смерт≥ ≥ обов"€зковою графою в н≥й була Ќј÷≤ќЌјЋ№Ќ≤—“№: саме дл€ того, щоб мати повну статистику ≥ контролювати нац≥ональний склад ”крањни.

Ja zovsim ne khochu vstupaty v jakys spory, khochab z povahy do zahylblykh. U simji moho lipshoho druha buly zhertvy Holodomoru, ta vony buly rosijany, a ne Ukrajinci...Ne tre zabuvaty shcho postrazhdaly ne lyshe Ukrajinci, a to ce oznachatyme, shcho my skorbymo lyshe po dekotrym...a ce jak na mene ne etychno. Tomu ja proty toho, aby rozdiljaly mertvykh po nacionalnosti. Vony vsi zhertvy...I na odnakovomu rivni..

Fedorov
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 21:16 - Edited by: Fedorov
Reply 

tanya kozariz
≤ некрасиво виходить, що влада купуЇ св≥чку на день голодомору за дек≥лька м≥льйон≥в, хоча ц≥ грош≥ можна витратити на щось потр≥бне дл€ людей. ¬ мене на робот≥ вс≥ см≥ютьс€ з ёщенка, що в≥н витрачаЇ велик≥ грош≥ на р≥зн≥ пам"€тники культури та ≥н., пов"€зане з ≥стор≥Їю ≥ культурою, а сьогоденн€м не займаЇтьс€. ” нас (сх≥д крањни) люди конкретн≥, њм дай грош≥ заробити, вони витрат€ть њх на щось реальне, дл€ житт€ потр≥бне, а культурного в нас мало, ≥ мало, хто це (культурне збагаченн€ народу) розум≥Ї . Ќе знаю, €к краще . . .

“ак, нам це дуже важко зрозум≥ти. Ћюди втратили духовн≥сть, в≥ру, пам"€ть. –ан≥ше народ теж був б≥дний, але в нього була душа. Ќе було н≥чого св€т≥шого, ан≥ж с≥м"€, мати, батько, н≥ж пам"€ть про всоЇ походженн€, ≥стор≥ю. ≤ люди не були менш щаслив≥. Ѕо в народу був стрижень, €кий тримав народ разом. Ѕули б≥льш≥ ц≥нност≥, ан≥ж грош≥, њжа, багатство. јле цей стрижень був зламаний. «а рад€нських час≥в повн≥стю був зруйнований ≥нститут с≥м"њ. ѕам"€таЇш ѕавл≥ка ћорозова, €кий видав свого р≥дного батька, проте став героЇм?

ƒо "союз≥в" були заможн≥ украњнськ≥ села, був заможний народ. ј село, €к ти знаЇш - серце ”крањни. « приходом "союз≥в" - все стало сп≥льне. Ќарод привчили розкрадати колхози, пол€... ¬тратилос€ те, що було притаманне народу - його щир≥сть, в≥ра ≥ повага до батьк≥в.

Ќа мою думку, ёщенко розум≥Ї, що грошами проблеми не вир≥шиш. ƒоки украњнц≥ не усв≥домл€ть, що вони ” –јѓЌ÷≤, що вони сила, €ку дес€тки рок≥в намагалис€ знищити. ўо украњнц≥ будуть сильною, усп≥шною ≥ кв≥тучою нац≥Їю, коли вони згадають та в≥дрод€ть нац≥ональну св≥дом≥сть. ≤ тим, ёщенко хоче зробити св≥й внесок в цей процес, не зважаючи н≥ на св≥й рейтинг, н≥ на закиди ворог≥в. ¬≥н знаЇ, що в≥н може зм≥нити щось, в≥н це ≥ робить. ћожливо, ≥стор≥€ ≥ послала нам революц≥ю ≥ ёщенка саме дл€ цього. јдже без сильного народу, немаЇ сильноњ держави. ≤ доки народ думаЇ про власний шлунок, принижуючи свою г≥дн≥сть, доти в≥н буде б≥льше схожий на стадо, н≥ж на народ.

Ќа мою думку, наш народ був народом за останн≥ роки лише один раз: на ћайдан≥. “од≥, не зважаючи на жодн≥ можлив≥ кризи, ф≥нансову нестаб≥льн≥сть, в≥н вийшов на майдан, чим дов≥в, що дл€ нас ≥снують б≥льш≥ ц≥нност≥, н≥ж шматок хл≥бу та чарка гор≥лки.
≤ ще, закидаючи ёщенку те, що в≥н "спустив" грош≥, варто зазначити, що кошти були вид≥лен≥ задовго до кризи ≥ б≥льша частина кошт≥в дл€ буд≥вництва мемор≥алу над≥йде в≥д меценат≥в та спонсор≥в.

Jumperboy
Member
# Posted: 24 Nov 2008 21:25
Reply 

«наЇте почитав пости ≥ вир≥шив дещо вам сказати : по-перше мен≥ було дуже прикро коли до пам€тника ставили св≥чки уповноважен≥ з таких крањн, €к ћексика, Ѕразил≥€, јргентина, а представника одного з наших найближчих сус≥д≥в не було....це дуже прикро.....ще мене вразила фраза на канал≥ Ќ“¬ досл≥вно цитую : "”краина страна чудес, как за газ платить то денег нет, а как перекруч≥вать историю то сразу Їсть...." в цих словах чутно т≥льки жахливий, бездушний цин≥зм, € не хоче ображати рос≥€н, бо в моЇњ с≥м"њ Ї родич≥, знайом≥ рос≥€ни €к≥ з повагою до цього ставл€тьс€.....по-друге так д≥йсно голод був не т≥льки на територ≥њ ”крањни, а й на п≥вдн≥ Ѕ≥лорус≥ ≥ на  урщин≥, ≥ на  убан≥....але хто ж там жив? зм≥шане населенн€ украњнц≥в ≥ б≥лорус≥в, украњнц≥в ≥ рос≥€н....тож € не кажу що т≥льки украњнц≥ постраждали але переважну строку займали украњнц≥ ≥ зм≥шан≥ с≥м"њ........“а все ж пора нам навчитись бути людьми......прощати...пам"€тати ≥ Ї ще такий висл≥в "«абуваючи зло ти робиш б≥льше зло".....

≤ ще хочетьс€ додати цей в≥рш....€ коли його прочитав на уроц≥ пам"€т≥ € чесно плакав бо в≥н зад≥ваЇ за живе

“и кажеш, не було голодомору?
≤ не було голодного села?
ј бачив ти в сел≥ пусту комору,
« €коњ зерно вимели дотла?
як нав≥ть вариво виймали ≥з печ≥
≤ забирали пр€мо ≥з горшк≥в,
ќкрайц≥ виривали з рук малеч≥,
≤з торбинок нужденних старик≥в?
...’то ж села, вимерл≥ на ”крањн≥,
–ос≥йським людом посп≥ль засел€в?
’то? Ќа чиЇму це лежить сумл≥нн≥?
≤мперський молох св≥т нам затул€в!
я бачив сам у ту злов≥сну пору
≤ пухлих, ≥ померлих на шл€хах.
≤ дос≥ ще сто€ть мен≥ в очах..
 ажеш - не було голодомору?

Fedorov
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 21:32 - Edited by: Fedorov
Reply 

Ruthen
Ja zovsim ne khochu vstupaty v jakys spory, khochab z povahy do zahylblykh. U simji moho lipshoho druha buly zhertvy Holodomoru, ta vony buly rosijany, a ne Ukrajinci...Ne tre zabuvaty shcho postrazhdaly ne lyshe Ukrajinci, a to ce oznachatyme, shcho my skorbymo lyshe po dekotrym...a ce jak na mene ne etychno. Tomu ja proty toho, aby rozdiljaly mertvykh po nacionalnosti. Vony vsi zhertvy...I na odnakovomu rivni..
ƒе € написав, що страждали лише украњнц≥? ”крањна на той час була багатонац≥ональною республ≥кою, але все ж таки пануючою нац≥Їю були украњнц≥. ÷≥лком €сно, що голод не м≥г оминути ≥ ≥нш≥ нац≥ональност≥, але метою було знищенн€ саме украњнського народу. ≤ в тих книжках велас€ статистика: 85% померхих - украњнц≥, 10% - рос≥€ни, 5% - Їврењ, б≥лоруси... јле скажи ж, €ка нац≥€ найб≥льше постраждала?

Tomu ja proty toho, aby rozdiljaly mertvykh po nacionalnosti. Vony vsi zhertvy...I na odnakovomu rivni..
я цього ≥ не намагаюс€ робити. √олод не вибирав жертв за нац≥ональн≥стю. ”крањнське сел€нство було багатонац≥ональне, але найб≥льше ус≥х було - украњнц≥в. Ѕагато нац≥й постраждало, але спр€мований голод був проти украњнц≥в. ≤ в цьому немаЇ жодного сумн≥ву. “аким же чином був орган≥зований голод ≥ на  убан≥, де було багато рос≥€н, але б≥льш≥сть - украњнц≥. “ебе не дивуЇ рег≥ональна поширен≥сть голоду? —аме там, де б≥льш≥сть складали украњнц≥ - саме там ≥ був найлют≥ший голод.
≤ правильно, € з тобою погоджуюсь, ус≥ загибл≥ люди - жертви комун≥стичного режиму!

Fedorov
Moderator
# Posted: 24 Nov 2008 21:41
Reply 

Jumperboy

≤ ще хочетьс€ додати цей в≥рш....€ коли його прочитав на уроц≥ пам"€т≥ € чесно плакав бо в≥н зад≥ваЇ за живе

“и кажеш, не було голодомору?
≤ не було голодного села?
ј бачив ти в сел≥ пусту комору,
« €коњ зерно вимели дотла?
як нав≥ть вариво виймали ≥з печ≥
≤ забирали пр€мо ≥з горшк≥в,
ќкрайц≥ виривали з рук малеч≥,
≤з торбинок нужденних старик≥в?
...’то ж села, вимерл≥ на ”крањн≥,
–ос≥йським людом посп≥ль засел€в?
’то? Ќа чиЇму це лежить сумл≥нн≥?
≤мперський молох св≥т нам затул€в!
я бачив сам у ту злов≥сну пору
≤ пухлих, ≥ померлих на шл€хах.
≤ дос≥ ще сто€ть мен≥ в очах..
 ажеш - не було голодомору?

ƒ≥йсно, чи маЇмо ми право заперечувати б≥ль ≥ стражданн€ м≥льйон≥в людей? ћи маЇмо лише обов"€зок пам"€нути нев≥дсп≥ван≥ душ≥ померлих ≥ донести цю трагед≥ю своњм нащадкам, щоб такого б≥льше н≥коли не повторилос€.

Silence_13
Member
# Posted: 25 Nov 2008 14:37
Reply 

Ќе хот≥ла торкатис€ ц≥Їњ теми, бо вона насправд≥ дл€ мене дуже серйозна ≥ болюча. ÷е д≥йсно трагед≥€, €ку ми не маЇмо права забути, бо вона стосуЇтьс€ житт≥в м≥льйон≥в людей. ÷е наша сп≥льна ≥стор≥€, написана стражданн€ми ≥ горем загиблих.  оли бабус€ розпов≥дала мен≥ про т≥ часи, € просто ц≥лувала њњ руки за те, що вона жива...
Ќаправду сумно ≥ дико бачити, €к сп≥льна трагед≥€, €ка, здавалос€ б, повинна об'Їднати нац≥ю, стаЇ ман≥пул€тором в руках пол≥тик≥в у боротьб≥ за владу, €к≥ цин≥чно граючи на почутт€х людей, штучно розколюють сусп≥льство. ÷е стосуЇтьс€ не т≥льки √олодомору, а й питань мови, ”ѕј, територ≥альноњ ц≥л≥сност≥ ≥ т. д. ѕрикро, що це стаЇ роз'Їднуючим фактором Їдиного народу

“од≥ чому сили, €к≥ чинили терор ≥ злочини на наш≥й земл≥, €к≥ катували ваших батьк≥в, матер≥в, д≥д≥в ≥ бабусь мають право виходити на центральну площу ≥ доносити своњ ≥деали сусп≥льству?
÷е називаЇтьс€ Ђдемократ≥€ї, €ка у нас хибно трактуЇтьс€ €к вседозволен≥сть. ўе ¬. √юго казав: Ђ—вобода одного зак≥нчуЇтьс€ там, де починаЇтьс€ свобода ≥ншогої. ¬загал≥, €к показуЇ досв≥д, демократичний режим ефективно функц≥онуЇ лише в умовах стаб≥льност≥ ≥ розвинутоњ традиц≥њ поваги до «акону ≥ прав громад€н, ≥накше в≥н може перетворитис€ на анарх≥ю. Ќараз≥ наша держава знаходитьс€ в умовах €к економ≥чноњ, так ≥ соц≥альноњ та духовноњ кризи, тому, на м≥й погл€д, так≥ про€ви демократ≥њ можуть призвести до серйозного конфл≥кту у сусп≥льств≥.

≤ некрасиво виходить, що влада купуЇ св≥чку на день голодомору за дек≥лька м≥льйон≥в, хоча ц≥ грош≥ можна витратити на щось потр≥бне дл€ людей. ¬ мене на робот≥ вс≥ см≥ютьс€ з ёщенка, що в≥н витрачаЇ велик≥ грош≥ на р≥зн≥ пам"€тники культури та ≥н., пов"€зане з ≥стор≥Їю ≥ культурою, а сьогоденн€м не займаЇтьс€...
Ћюди втратили духовн≥сть, в≥ру, пам"€ть. –ан≥ше народ теж був б≥дний, але в нього була душа...

я б сказала, що тут ≥снуЇ з≥ткненн€ погл€д≥в матер≥ал≥зму та ≥деал≥зму. Ќасправд≥, важко сказати, що Ї пров≥дним чинником на шл€ху до формуванн€ сильноњ держави: економ≥чна сфера чи сфера духовност≥, бо це два взаЇмопов'€зан≥ фактори. ’оча € схил€юс€ до ≥деал≥стичноњ позиц≥њ, бо саме загальн≥ сусп≥льн≥ ц≥нност≥, ор≥Їнтири, традиц≥њ стають стимулом дл€ дос€гненн€ економ≥чного добробуту, коли народ об'ЇднуЇтьс€ навколо певноњ нац≥ональноњ ≥дењ. “ак було, наприклад, в повоЇнн≥ роки, коли люди неймов≥рними темпами п≥д≥ймали крањну з руњн. Ќа б≥льш нижчому р≥вн≥ це можна пор≥вн€ти з теор≥Їю мотивац≥њ на п≥дприЇмств≥.

ѕам"€таЇш ѕавл≥ка ћорозова, €кий видав свого р≥дного батька, проте став героЇм?
Ќа м≥й погл€д, це вже крайн≥й про€в ≥дейност≥. ѕогоджуюс€ з ёльою, що не повинно бути радикальних крайнощ≥в, €к≥ Ї причиною розколу сусп≥льства. ѕотр≥бно в≥днаходити сп≥льний компром≥с, €кий ірунтуЇтьс€ на поваз≥, компетентност≥, толерантност≥, люд€ност≥ в решт≥ решт; бо ≥стина Ц вона завжди десь посередин≥

P.S. јле не зважаючи на вс≥ труднощ≥ ≥ розб≥жност≥ думок, € в≥рю, що ¬—≈ Ѕ”ƒ≈ ƒќЅ–≈ (така соб≥ ≥деал≥стка)) ѕросто ми ще маленьк≥, ≥ набиваЇмо шишки власним г≥рким досв≥дом, часто деручись, €к д≥ти в п≥сочниц≥. јле украњнський народ сильний, не зважаючи н≥ на що, ≥ разом ми зможемо зберегти наше минуле, щоб будувати сп≥льне майбутнЇ. ѕринаймн≥ € в це в≥рю

Dzvinka
Member
# Posted: 25 Nov 2008 15:12
Reply 

tanya kozariz

€ с тобой полностью согласна!¬ метро бабушки сто€т на хлеб прос€т €вно не от хорошей жизни,ей бы дома в тепле сидеть,а она вынуждена на холоде сто€ть.–азве это нормально? «ато у нас вовсю кричат про то что было пол века назад.¬идно про бабулек которым не хватало на хлеб тоже заговор€т лет через цать.я не против пам€ти погибших в это страшное врем€,но сделайте сначала чтом люди сейчас не голодовали...

Julia_dp

# Posted: 25 Nov 2008 16:45
Reply 

ј € поддерживаю ѕрезидента.

“акое нельз€ забывать. ƒа не то, что забывать, мы толком и не знаем о подобных страницах нашей истории, только-только открываем глаза... » хорошо, что делаем это на национальном уровне. ѕросто всего должно быть в меру. »злишние усили€ так же вредны, как и безде€тельность. ј если их умножить на манипул€ции, то это уже страшно.

„тобы все было хорошо в стране, должно быть общество. ј не толпа людей, не понимающий кто они, откуда и зачем, с позицией Ђмо€ хата з краю...ї или Ђбери то, что плохо лежитї. “ак ничего никогда не будет. » политики всегда будут Ђплохимиї. ќни Ц это проекци€ общества. Ќе даром ведь говор€т, мы получаем тех политиков, на которых заслуживаем.

ћожно отдать эти деньги на соц нужны. Ќо их все равно не хватит. » это все равно ничего не изменит. »зменени€ идут изнутри наружу, а не наоборот. Ёто свойственно человеку. Ёто свойственно обществу. ѕросто мы еще очень маленькие (как страна и общество), потому так сложно.

ƒавайте только не трогать бедных пенсионеров-коммунистов, которые прошли войну, и благодар€ неверо€тному подвигу именно этих людей мы имеем возможность обсуждать такие глобальные вещи, да и просто ∆ить... ќни в это вер€т. ќни в это будут верить. » они, по крайней мере, заслуживают ”важени€ и возможность выходить на центральную площадь. ј не быть изго€ми, потому что ветер пове€л в другую сторону. ¬ам так не кажетс€? »наче все красивые слова о справедливости, иде€х и уважении останутс€ просто словами. »м можно жить в прошлом ). Ќельз€ там жить молодым.

ћы должны знать правду. » дл€ этого у каждого есть —во€ голова. ) ј »стина (если такова€ вообще существует) всегда где-то посередине... (что-то ко мне эта фраза прицепилась)

ћаленькое лирическое отступление.
¬ ќдессе летом неделю мы жили у одной очень милой бабушки.  оторой случайно доставили немало сложностей... ƒевочки ее немного игнорили. ј € с ней подружилась (с чего все дружно хихикали). ѕроговорили мы однажды пару часов. “очнее, € слушала. Ѕабушка €рый сторонник коммунистической партии, и коренна€ росси€нка. ќчень много интересного рассказала о —оюзе, своей жизни, войне, голоде, —ибири и т.п. я сто€ла слуша€, и понимала что дл€ мен€ все это Ц учебник истории, да, со страшными страницами, да, с несправедливостью. ј она это чувствует. ќна этим живет. ” нее в глазах что-то загораетс€, когда она рассказывает о своей молодости, о том, что такое счастье, и что нам сейчас не дано этого пон€ть. ) ќна живет в этих воспоминани€х, а € это вижу со стороны. “ак какое € имею право пытатьс€ разрушить мир, где она была счастлива. √де она сейчас чувствует себ€ счастливой. Ќе брошеной и забытой государством и гражданами, которые вдохнули свободы и забыли, что вокруг тоже люди. ƒа никакого. я просто молчала, но что-то мен€лось внутри. ѕоэтому все эти разговоры, Ђчто такое хорошо и что такое плохої просто слова, красиво написаны и идейно обоснованны. Ќо Ћюди важнее слов.

tanya kozariz
Member
# Posted: 25 Nov 2008 19:21
Reply 

Fedorov

Ќа мою думку, ёщенко розум≥Ї, що грошами проблеми не вир≥шиш. ƒоки украњнц≥ не усв≥домл€ть, що вони ” –јѓЌ÷≤, що вони сила, €ку дес€тки рок≥в намагалис€ знищити. ўо украњнц≥ будуть сильною, усп≥шною ≥ кв≥тучою нац≥Їю, коли вони згадають та в≥дрод€ть нац≥ональну св≥дом≥сть.

я працюю з людьми, б≥льш≥сть €ких п≥дтримувала януковича, ≥ зараз п≥дтримуЇ. ¬≥дпов≥дно ёщенка вони опускають нижче пл≥нтуса. я не в силах њм щось довести. ѕри спорних питанн€х € просто мовчю. јле € все чую, њхн≥ думки, €к вони "гон€ть" на ёщенка ≥ п≥дтримують януковича, ставл€ть в приклад –ос≥ю - сильну державу.  ажуть (дуже суворо, але € просто кажу думку ≥нших людей), що ми (сх≥д ≥з заводами) кормимо зах≥дну ”крањну, нав≥що вони нам взагал≥ з≥ своњми курортами, ось в≥др≥же –ос≥€ нам газ, подивимось, €к вони поживуть на своњ курорти. ≤ цим люд€м н≥чого не доведеш, ≥ патр≥отами ≥ нац≥онал≥стами њм не потр≥бно бути. ¬они живуть, €к живуть, ≥ це нормально дл€ них.

я вважаю, що ≥ те, ≥ те потр≥бно бути. јле все ж люди наш≥ зараз не найраще живуть. ∆ивуть т≥, хто воруЇ грош≥, а звичайним люд€м ≥з м≥н≥мальними зарплатами, лише приходитьс€ не жити, а ≥снувати, витрачаючи грош≥ лише на необх≥дне. ѕро €к≥ квартири може йти р≥ч? ’оч ц≥ни ≥ впали, але за 70000 долл. звичайна людина дозволити соб≥ не зможе. ј хвор≥ти у нас взагал≥ не можна, бо на л≥ки ст≥льки грошей потр≥бно... а €кщо вз€ти корупц≥ю. “а € взагал≥ мовчу. ≤ думати про це не хочетьс€, а жити то €кось потр≥бно. Ѕ≥льш≥сть ще живе за грош≥ батьк≥в, а ось коли ми повиростаЇмо ≥ нам прийдетьс€ кормити родину, д≥тей, то ми д≥знаЇмось, що це таке, економити коп≥йку кожну. ѕотр≥бно буде вм≥ти заробл€ти соб≥ на житт€.

√арний в≥ршик дали почитати на робот≥:

я согласен - и впредь не платите,
ѕусть шатает мен€ на ходу,
Ќе давайте жить€, не кормите,
¬сЄ равно на работу приду.
ƒень аванса, - нет траурней даты,
ѕросто нет его в этом году,
«адержите еще и зарплату,
ќтдыхать никуда не поеду,
Ёто море имел € - "в виду",
√олый чай и сухарик к обеду,
"ѕремиальных" мне вовсе не надо,
я фигуру свою берегу,
Ќе нужны никакие награды,
Ќичего, что одежда пом€та,
я не вру ¬ам, имейте в виду,
≈сли "вход" дл€ мен€ будет платным,
я "в кредит" на работу приду.
я приду, даже если затменье,
ќ морозах зимою забуду,
ƒаже если в мозгу помутненье,
я ѕ–»ƒ”! Ќќ –јЅќ“ј“№ Ќ≈ Ѕ”ƒ”!

Guido
Member
# Posted: 25 Nov 2008 20:30
Reply 

I know what it's about. Remembrance day is next saturday no ? There's even a monument in my country. City of Genk.
Would you mind sharing some information in english ?

Jumperboy
Member
# Posted: 25 Nov 2008 20:36
Reply 

Guido
Remembrance day was prewies last saturday

Guido
Member
# Posted: 25 Nov 2008 20:50 - Edited by: Guido
Reply 

Source : http://www.artukraine.com/famineart/ch_ex.htm

Guido
Member
# Posted: 25 Nov 2008 20:53
Reply 

Remembrance day was prewies last saturday

shit - sorry

nikoleta_rangelova
Member
# Posted: 25 Nov 2008 20:59
Reply 

Source : http://www.artukraine.com/famineart/ch_ex.htm

Thanks, Guido

Jumperboy
Member
# Posted: 25 Nov 2008 21:07
Reply 

Guido
http://www.artukraine.com/famineart/ch_ex.htm
thanks

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 28 Nov 2009 12:09
Reply 

“иждень терп≥в € в≥д голоду муки,
ѕлакав, ходив, прост€гаючи руки,
¬решт≥ й ходить € не зм≥г,
Ћедве д≥йшов ≥ упав на пор≥г.
¬став би, п≥дв≥вс€...“а зрадили сили...
ѕлакали д≥ти, баби голосили,
‘ед≥р, м≥й син, на лежанц≥ лежав...
«в≥сно-кал≥ка, терп≥в ≥ мовчав
–ачки над веч≥р пол≥з € по двору,
Ћедве добравс€ ≥ вл≥з у комору,
Ќаче уже перем≥г € й б≥ду...
ѓсти не хочетьс€, смерти вже жду.
¬ ранц≥ на другий день зирк! ” руки
’тось мен≥ суне ковалок макухи!
’то це? ÷е ти, м≥й сус≥да, ѕетро...
Ѕог хай в≥дд€чить тоб≥ за добро.
—лина п≥шла. «атрусилис€ руки.
Ѕоженько милий!  овалок макухи!
ƒе ти? ѕ≥шов вже... јж нагло онук
¬ихопив в мене ковалок ≥з рук!
’от≥в € схопитис€, поб≥гти, догнати,
¬ирвати з рота! Ќавкол≥шки стати...
¬же € п≥двожусь ≥ падаю знов...
¬пав непритомний, прокинувс€-кров.
ћабуть забивс€... ¬же близько до краю...
 рутитьс€ все навкруги ... умираю...
¬ кого б спитати Ч чи з'њв хоч онук,
ћоже ≥ в його хтось вирвав ≥з рук.

—ьогодн≥ запалимо св≥чку.

pascha
Member
# Posted: 28 Nov 2009 12:12
Reply 

√олодомор...”крањна пам'€таЇ........св≥т визнаЇ....«асв≥ти св≥чку пам'€т≥.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Candle-flame-and-reflection.jpg/150px-Candle-flame-and-reflection.jpg
ћи пам'€таЇмо та скорбимо!

Your reply
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link     :) ;) :-p :-( ... Disable smilies

» Username  » Password 
Only registered users can post here. Please enter your login/password details before posting a message, or register here first.

- Forums -

Online now: Guests - 1; Members - 0
Most users ever online: 43 [29 May 2020 02:21]

These forums are running on web forum software miniBB™ © 2001-2020 admin | Ruslana. Official site