ѕетиц≥€ про невизнанн€ р≥шенн€  онституц≥йного —уду щодо обмеженн€ украњнськоњ мови у школах (1) - Forums - Sign Up - Reply - Search - Statistics - Rules - FAQ -

 
 - ”крањнська - –усский - English - Deutsch - 


Ruslana Forum / Ukraine / ѕетиц≥€ про невизнанн€ р≥шенн€  онституц≥йного —уду щодо обмеженн€ украњнськоњ мови у школах
. 1 . 2 . >>
Author Message
Anton
Moderator
# Posted: 4 Feb 2010 20:05
Reply 


4 лютого  онституц≥йний —уд ”крањни ( —”) скасував другий абзац 46 пункту ѕостанови  аб≥нету ћ≥н≥стр≥в в≥д 14 червн€ 2000 р. є 964 Ђѕро затвердженн€ ѕоложенн€ про загальноосв≥тн≥й навчальний закладї. ЌагадаЇмо, що цей пункт зобов'€зував вчител≥в украњнських шк≥л говорити державною мовою прот€гом усього робочого часу.

ѕ≥сл€ такого р≥шенн€ суду його назва Ђконституц≥йнийї видаЇтьс€ вкрай сумн≥вною. ”крањнц≥! —ьогодн≥ судд≥ поступаютьс€ мовою, а завтра Ц територ≥Їю.

ѕриЇднуйтес€ до народноњ петиц≥њ: Ђя, €к громад€нин ”крањни та пор€дна людина, не визнаю р≥шенн€  —” в≥д 02.02.2010, €ке вит≥сн€Ї украњнську мову з украњнськоњ школиї.

ѕ≥дтримайте петиц≥ю, не дозвол≥ть знищенню украњнськоњ оф≥ц≥йноњ мови.
http://www.petition.org.ua/?action=view&id=251127

ANTARES
Moderator
# Posted: 4 Feb 2010 20:13
Reply 


¬котре переконуюсь що в нас "нагор≥" одн≥ клоуни

WiFi
Member
# Posted: 4 Feb 2010 20:14 - Edited by: WiFi
Reply 


ЅрЇд, просто немаЇ сл≥в, €к то почула просто в мене був шок, в ”крањн≥ ≥ так достатньо рос≥йських шк≥л ≥ њм того мало

BigDog
Member
# Posted: 4 Feb 2010 20:41
Reply 


мен≥ здаЇтьс€ шо та постанова - н≥сен≥тниц€ %) це вже грубе порушенн€ свободи слова, гарантованоњ  ” дл€ вс≥х резидент≥в крањни.

WiFi
Member
# Posted: 4 Feb 2010 20:47
Reply 


BigDog
’то в нас €к не  онституц≥йний суд може порушувати  ”, влаштовують не дуже см≥шний цирк

BigDog
Member
# Posted: 4 Feb 2010 20:58
Reply 


WiFi
мало знаю про попередн≥ порушенн€  —”, але в цьому випадку ≥мхо в≥н правильно зробив шо скасував постанову €ка €вно порушуЇ права людини

marko70
Member
# Posted: 5 Feb 2010 08:24
Reply 


€ теж п≥дтримав своњм голосом петиц≥ю.
”крањнц≥ ≥ ”крањна - 2010, це вже зовс≥м не те що ран≥ше! ми вс≥ стали ≥нш≥. тому такий "номер" з нашою, моЇю р≥дною мовою, в моњй крањн≥ вже не пройде!!!

Anna Marchenko
Member
# Posted: 5 Feb 2010 09:01 - Edited by: Anna Marchenko
Reply 


який ∆ј’,€ просто шокована ≥ в мене немамаЇ сл≥в!!!!
Ќевже њм ≥ так мало????
я не дам,разом з вами,обмежувати мою –≤ƒЌ” ћќ¬”!!!!!!!!

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 5 Feb 2010 11:13
Reply 


÷е ∆ј’. “ак що не дай Ѕог, щоб в≥н прийшов до влади, бо  онституц≥€ буде зм≥нена по вс≥х його пон€тт€х.
¬чора був лише початок.

Smiley
Member
# Posted: 5 Feb 2010 20:52
Reply 


ј € не бачу н≥чого поганого у скасуванн≥ ц≥Їњ постанови! якщо людей змушувати розмовл€ти украњнською це спри€тиме пог≥ршенню в≥дношенн€ до укр м. рос≥йськомовного населенн€.¬чител≥ - звичайн≥ люди ≥ у будь €кому раз≥ вчитимуть д≥тей тому,що сам≥ вважають правильним.ћожна розпов≥дати щось класу ≥ не пр€мим текстом,але дуже ч≥тко ≥ зрозум≥ло висловлювать "свою правильну думку".Ќе можна змушувати людей до чогось ”крањнська мова прекрасна,вона нам р≥дна ≥ треба њњ поширювати,а не нав"€зувати!

BigDog
Member
# Posted: 6 Feb 2010 11:11
Reply 


Smiley
зг≥дний на вс≥ 100 з тобою !

marko70
Member
# Posted: 6 Feb 2010 14:55
Reply 


а € не зг≥дний. це все про що ви пишете, це в ≥деал≥.
у нас зовс≥м ≥нш≥ реал≥њ, на жаль.
≥ скаж≥ть , чому в так≥й супердемократичн≥й Ќ≥меччин≥, не отримаЇш жодних папер≥в на проживанн€, поки не пройдеш курс н≥мецькоњ, ≥ не здаси екзамен. чому така суперпотужна јмерика (—Ўј) захищаЇтьс€ в≥д ≥спанськоњ, ≥ теж недавно доповнила своњ закони в мовн≥й сфер≥. а прибалт≥йськ≥ крањни??? чому вони «ћ”Ў”ё“№ ≥нших розмовл€ти своЇю мовою????? тому що вони њњ любл€ть!!!
все просто. це т≥льки ми весь час огл€даЇмос€, ≥ думаЇм, ой Ѕоже, €к би н≥кого не образить! а нас мають десь.....

Ulyana
Member
# Posted: 6 Feb 2010 15:05 - Edited by: Ulyana
Reply 


€ в шоц≥.......а вс€ справа в тому, що п≥сл€ голодомору на сх≥дн≥й ”крањн≥ взагал≥ населенн€ не залишилось ≥ тому рад€нська влада вз€лась туди своњх москал≥в вивозити...от чому в моњй енциклопед≥њ з географ≥њ про ”крањну пише: "державна мова: украњнська, рос≥йська"?... € н≥кого не хочу ображати, але не за таку ”крањну ≥ не за такий народ колись наш≥ предки боролись??!

Smiley
Member
# Posted: 6 Feb 2010 19:58 - Edited by: Smiley
Reply 


marko70
≥ скаж≥ть , чому в так≥й супердемократичн≥й Ќ≥меччин≥, не отримаЇш жодних папер≥в на проживанн€, поки не пройдеш курс н≥мецькоњ, ≥ не здаси екзамен.
–≥вень ”крањни на жаль нижчий за р≥вень Ќ≥меччини(поки що).≤ насаджуванн€ укр.м. не вплине на нашу державу позитивно.

Ulyana
.€ думала, що москал€м в наш≥й ”крањн≥ навпаки маЇ бути стидно, що вони не державною мовою розмовл€ють,так вони ще й скоро взагал≥ зробл€ть њњ другою державною мовою...
”л€нко! я розум≥ю ≥ певним чином п≥дтримую тв≥й настр≥й але нав≥що називати когось "москал€ми"? ÷е ж образливо €кось...

Ulyana
Member
# Posted: 6 Feb 2010 22:04
Reply 


Smiley
я ≥ написала "Ќе ображайтесь"

BigDog
Member
# Posted: 7 Feb 2010 11:11 - Edited by: BigDog
Reply 


скаж≥ть , чому в так≥й супердемократичн≥й Ќ≥меччин≥, не отримаЇш жодних папер≥в на проживанн€, поки не пройдеш курс н≥мецькоњ, ≥ не здаси екзамен. чому така суперпотужна јмерика (—Ўј) захищаЇтьс€ в≥д ≥спанськоњ, ≥ теж недавно доповнила своњ закони в мовн≥й сфер≥. а прибалт≥йськ≥ крањни??? чому вони «ћ”Ў”ё“№ ≥нших розмовл€ти своЇю мовою?????

одна справа змушувати знати мову т≥Їњ крањни в €к≥й живеш, ≥ зовс≥м ≥нша - змушувати нею розмовл€ти; €кщо в ѕрибалт≥йських крањнах вищий р≥чний прир≥ст ¬¬ѕ це не означаЇ що ”крањна маЇ у всьому њх насл≥дувати. потр≥бно керуватись своЇю сов≥стю а не принципами. ситуац≥ю з украњнською мовою можна пор≥вн€ти з ринковою конкуренц≥Їю: щоб зб≥льшити попул€рн≥сть свого продукту треба переконати споживач≥в що ваш продукт кращий н≥ж в конкурента, а не знищувати тих самих конкурент≥в (це ж €к м≥н≥мум аморально).

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 10 Feb 2010 09:48 - Edited by: Olena Soltysyak
Reply 


”крањнською мовою н≥хто не змушуЇ н≥кого говорити напр. вдома, а на робот≥ (школи, ун≥верситети) це потр≥бно, бо школа це навчально-виховний заклад, ≥ саме там закладаютьс€ вс≥ бази, щоб учн≥ ≥шли дал≥. ћи живемо в ”крањн≥, а не в –ос≥њ, це те саме, €кби в –ос≥њ теж такий закон не прийн€ли, пор≥вн€йте. ѕомаленько украњнську мову почали вит≥сн€ти, украњнськ≥ п≥сн≥ теж, Ї так≥ концерти, де украњнських п≥сень не допускають на сцену, ≥ ёра добре пор≥вн€в —Ўј ≥ Ќ≥меччину, кожна крањна маЇ свою державну мову, тож чому ми њњ маЇмо позбавл€тись? ј вдома, то хоть сп≥лкуйтесь китайською, н≥хто не боронить. “ому так р≥дко ми можемо почути украњнську мову на передачах, на прес конфер. ≥ м≥ж пол≥тиками, бо дл€ них це справжн€ китайська грамота.
ј це, що ми тут п≥дписуЇмо петиц≥ю, це гра, бо там вже все схоплено в њхн≥х руках, ≥ це лише початок, початок вже в≥дбувс€ 7 лютого.
Ќав≥ть, €кщо назбираЇте тис€ч≥ п≥дпис≥в, то це не допоможе, бо закони приймаютьс€ не дл€ ”крањни.

Arsen
Member
# Posted: 11 Feb 2010 13:38
Reply 


¬загал≥, треба тих судд≥в на палю та розтерзати њхн≥ т≥ла на маленьки шматочки!!! Ќоги з дупи, руки з плечей, а голову залишити, щоб в≥дчували б≥ль, москал≥ довбанн≥!!! ѕ≥сл€ цього про €ку нац≥ональну св≥дом≥сть можна взагал≥ говорити? ќсь вам ≥ янукович((((( “о все в≥н!!!! “реба вс≥м обЇднатись та дати њм тирки!!!! ¬ставай ”крањнський Ќароде!!!!
„омусь в –ос≥њ такого немаЇ, вс≥ мають розмовл€ти вин€тково рос≥йською, хоча там також багато украњнц≥в!!! ѕро що тут взагал≥ можна говорити, просто стелимось €к питстилки!!!≈’’’’!!!(

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 11 Feb 2010 13:42 - Edited by: Olena Soltysyak
Reply 


Arsen
я не можу багато писати, бо не хочу завдати шкоди, бо це форум ≥ сайт –услани. ј янукович в≥н такий ≥ був, ≥ це лише початок.

Arsen
Member
# Posted: 11 Feb 2010 18:34
Reply 


Olena Soltysyak
“ак, ми на нарад≥  озацького товариства вир≥шили п≥д≥ймати бунт, заради ”крањнського народу!!!! ј також, щоб цей... не робив шкоди –усланц≥!!! Ѕо €кщо почне заважати, то тод≥ ми його...., сам≥ розум≥йте €к хочете)))) ј ми на повному серйоз≥!!!

BigDog
Member
# Posted: 12 Feb 2010 16:39
Reply 


Olena Soltysyak
мабуть, ти таки маЇш рац≥ю. це правда шо дл€ багатьох громад€н ”крањни наша мова не Ї повс€кденно вживаною, ≥ це можуть виправити лише молод≥ покол≥нн€ украњнц≥в. а дл€ цього потр≥бно щоб в навчальних закладах вони чули украњнську мову.
та все ж, це €кось не по-людськи, отак змушувати(

marko70
Member
# Posted: 13 Feb 2010 08:27
Reply 


BigDog
ситуац≥ю з украњнською мовою можна пор≥вн€ти з ринковою конкуренц≥Їю: щоб зб≥льшити попул€рн≥сть свого продукту треба переконати споживач≥в що ваш продукт кращий н≥ж в конкурента, а не знищувати тих самих конкурент≥в (це ж €к м≥н≥мум аморально).

просто в ”крањн≥ ринков≥ закони не д≥ють. в нас взагал≥ н≥чого не д≥Ї.

Arsen
Member
# Posted: 13 Feb 2010 13:19
Reply 


ќдними розмовами на форум≥ н≥чого не зм≥ниш, треба щось робити але насправд≥ ми знаЇмо що робити, але 80% населенн€ просто боњтьс€!!! “реба п≥дн€ти народ!!!

Ruthen
Moderator
# Posted: 14 Feb 2010 01:07 - Edited by: Ruthen
Reply 


Znaete, os chytaju ja ce vse, i dyvnyj jakijs nastrij... Meni chomus zdaetsa, shho ci vsi movni pytannja, ce lyshe produkt politykiv, jaki starajutsja vidvernuty uvahu vid jikh povnoji nekompetenstnosti.
Nu naspravdi, jaka komu riznyca, na jakij movi spilkujutsja inshi. Ce vzhe jikh osobysta problema. Rosijskomovni zhyteli Ukrainy, takizh hromadany jak i inshi. Jikh mova, ce mova chastyny narodu Ukrainy..a jakos zaboronaty jiji (bud' de, v derzh. ustanovakh, v shkolakh..) ce vzhe porushennja jikh osobystykh prav, prav UKRAINSKIKH HROMADAN...
Ukrainska mova, jak i vsi movy za vyjnatkom spravdi hlobalnykh mov, z mizhnarodym statusom (a takykh ne bilshe desaty...) zmozhe perezhyty eru hlobalizacii lyshe jaksho jiji nosiji neju budut cikavytys. Koly shos navjazujt', ce provokuje ne lubov, a nenavist...Nu i navishho vam to? Nekhaj vzhe lipshe kozhen navchytsa pravylno hovoryty na movi joho otochenna, i navchytsa cinuvaty i lubyty inshi movy... Bo chym bilshe mov ludyna znae, tym jij lehshe v zhytti, na rynku praci i tak dali...
Navishho sebe obmezhuvaty prymityvnymy pryncypamy 19ho storichchu, tobto nacionalizmom? Era nacionalizmu vzhe pozadu, i treba zhyty realiamy 21.ho storichcha... Tre zmicnuvaty ekonomiku Ukrainy, pomenshe krasty, pomenshe davaty khabariv...todi vse i bude krashhe....

PS: A choho tut vsi na Rosiju ssylajutsa, movlav, tam prava Ukrainciv ushemlajut... Ukraina zh nezalezhna derzhava, navishho jij kopijuvaty dosvid susidiv...IMHO, tre robyty z vchynkiv susidiv vysnovky, ale buty rozumnishymy...

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 14 Feb 2010 11:44 - Edited by: Olena Soltysyak
Reply 


Ruthen
Ќ≥хто н≥кого не заставл€Ї, ≥ не нав"€зуЇ, бо це йшлась мова про навчальн≥ укранськ≥ заклади.
ѕов≥р, що так €к суд пов≥в себе, то це називаЇтьс€-вит≥сненн€м украњнськоњ мови.
ј нац≥онал≥стами потр≥бно залишатись, бо наше украњнське, це те за що наш≥ предки боролись завжди. ÷е наша украњнська мова, г≥мн, прапор, п≥сн≥, традиц≥њ. ÷е все одне ц≥ле.

BigDog
Member
# Posted: 14 Feb 2010 23:30
Reply 


Ruthen
ти правильно кажеш, лог≥чно ≥ об'Їктивно, але шо ж це виходить шо украњнська мова маЇ зникнути в ”крањн≥.. € вважаю шо ан≥ постанова  —”, ан≥ петиц≥њ до нього не пол≥пшать ситуац≥ю, але д≥€ти треба, проводити рекламн≥ кампан≥њ, вкладати в це кошти, а не писати закони €к≥ не виконуватимутьс€. залучати волонтер≥в

Ruthen
Moderator
# Posted: 15 Feb 2010 14:33
Reply 


Olena Soltysyak
BigDog

Mova ce persh za vse sposib komunikaciji. Cej sposib ludy sami sobi vyroblajut, i sami joho dotrymujutsja, tomu to lyshe jikh sprava, jak vony khochut hovoryty. Zovsim insha problema - symvol.
Ce pravda, Oleno, shho mova chastyna symvoliv Ukrainy.. Ale davajte podumajemo, naskilky ci symvoly vazhlyvi. Symvol ce znak, jakyj zobrazhuje jakes inshe ponatta.. os bachymo napryklad des v Amereci u kohos bila khaty blakytno-zhovytyj stah i znaemo, cej prapor vidobrazhuje Ukrainu, tobto nashu Batkivshhynu, i vlasnyk cijeji khaty vzhe dla nas jak ridnyj, bo my znaemo shho u comu chuzhomu dla nas seredovyshhi je ludyna jaka pokhodyt z toho zh samoho misca shho i my.. Ale zh koly my bachymo Ukrainskij prapor, my dumaemo nasampered pro symvol jakij vin vidobrazhuje, tobto Ukrainu, a ne pro tkanynu jaku my spravdi bachymo... Ja vvazhaju, shho u lubomu symvoli, movi, himni, prapori, herbi treba bachyty nasampered svoju Batkyvshhynu. Sami po sobi, vony nichoho ne varti. Jakshho rozroblaty bezkrajnu lubov do symvoliv i holovne jikh navjazuvaty, to ce nichoho kraini ne prynese...
Ale mova ce ne lyshe symvol. Ukrainska mova ce chastyna kultury i tradyciji odnijeji chastyny naselennja Ukrainy, tobto etnichnykh Ukrainciv.. I ne treba zabuvaty shho v nasha kraina, na shhasttya bahatonacionalna i shho v nij prozhyvae velyka kilkist riznykh narodiv. Duzhe vazhlyvo shhob prava vsikh cykh narodiv bulo odnakovo dotrymano, shhob usim komfortno zhylos v Ukraini.

Duzhe dobre koly borjatsja za zberezhennja movy i kultury, ce pokhvalno i ce i je garantia toho, shho ca mova vyzheve. Nazhal, duzhe malo narodiv zmohly vidstojaty svoju movu. Os napryklad mova moho narodu nazhal povoli vymeraje, bo u ludej, u derzhavy brakuje zacikavlenosti do neji. Z movoju vmyrajut i tradycii. Ale ca mova vzhe 60 rokiv jak ne maje derzhavnoho statusu...

Ja perekonanyj shho borotysa za Ukrainsku movu neobkhidno. Ale nedopustymo koly derzhava sama bere na sebe opikunstvo nad cijeju borodboju, paralelno vzhyvajuchy zakhody dla prehichuvannja inshykh mov. Ce vzhe vykhodyt shho derzhava vidobrazhue interesy lyshe odnijeji etnichnoji hrupy.. Borotba za movu maje ity vykluchno vid ludej, vid jikh bazhanna...

Olena Soltysyak
Member
# Posted: 17 Feb 2010 09:40 - Edited by: Olena Soltysyak
Reply 


Ruthen
“и пишеш добре, про те, що потр≥бно боротись ≥ про символи. я це знаю, закон цей був потр≥бний. Ќ≥хто н≥кого цим не пригн≥чуЇ. якщо ми, наша нац≥€ (€кщо вона Ї), то перш за все вона маЇ бути перша за≥нтересована в мов≥, а €кщо ≥й байдуже, то так ≥ буде, чому напр. в јмериц≥ розмовл€ють англ≥йською, нав≥ть т≥ що прињзджають в јмерику, ти б знав, €к≥ вони патр≥оти своЇњ крањни, нав≥ть вчора дивлюсь новини з ќл≥мп≥йських ≤гор, ≥ що €кби не сказали, що це говор€ть з ”крањни, € б не нав≥ть не догадалась, розмовл€ли на рос≥йськ≥й, тож €к≥ ≥нтереси вони захищають, €к на мене на таких важливих по≥д€х, в украњнських закладах, на «"њздах, ≥ т.д. мають розмовл€ти украњнською.
«наЇш, в мене було дуже багато таких випадк≥в, коли € перекладала укр≥њнц€м, а вони розмовл€ли рос≥йською, то мене пот≥м американц≥, англ≥йц≥ запитували, чому украњнц≥ розмовл€ють рос≥йською? знаЇш, на таке запитанн€ мен≥ було важко знайти в≥дпов≥дь, бо вони були прав≥, €кщо ти украњнець, ≥ живеш на украњнськ≥й земл≥, то маЇш знати украњнську мову.
я не знаю, чи ти маЇш доступ до нашого так званого украњнського телебаченн€, де р≥дко можна почути украњнську мову.
÷е було по-перше, а по-друге, н≥хто не змушуЇ говорити украњнською вдома, на зупинц≥, а в таких м≥сц€х, де потр≥бно, це вищ≥ навчальн≥ заклади, х≥ба-що сам≥ вител≥, викладач≥ мови не знають, то це ≥нша справа, дал≥ на таких €к ќл≥м ≤грах, зустр≥чах, бо тод≥ ми сам≥ показуемо св≥ту, що своЇњ мови ми ≥ не знаЇмо, тож що ми пот≥м хочемо, щоб нас поважали? «а що? якщо ми сам≥ на себе плюЇмо.
я можу багато писати, але все це ми переливаЇмо тут з пустого в порожнЇ.

BigDog
Member
# Posted: 17 Feb 2010 20:17
Reply 


Olena Soltysyak
вибач, але € п≥дтримую Ruthenа: за збереженн€ нашоњ мови боротись потр≥бно, але не такими методами. держава €ка називаЇ себе демократичною маЇ захищати ≥нтереси свого населенн€ в першу чергу, а не в≥дстоювати ≥м≥дж нац≥њ на м≥жнародн≥й арен≥ - це вже прерогатива цього ж населенн€, €кщо йому не стаЇ Їдност≥ ≥ нац≥ональноњ св≥домост≥ дл€ цього - потр≥бно спершу вир≥шити цю проблему, тод≥ проблема мови в≥дпаде сама по соб≥

Selentar
Member
# Posted: 17 Feb 2010 20:34
Reply 


якщо держава не здатна захистити людей, мову, культуру, зробити за т≥ податки, що ми платмио, безпечним ≥ комфортним наше житт€, то люди мають сам≥ за себе подбати, сам≥ боротись за св≥й жовто-син≥й ст€г, ≥ в цьому € згоден ≥з –утеном.

. 1 . 2 . >>
Your reply
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link     :) ;) :-p :-( ... Disable smilies

» Username  » Password 
Only registered users can post here. Please enter your login/password details before posting a message, or register here first.
 

- Forums -Online now: Guests - 2; Members - 0
Most users ever online: 43 [29 May 2020 02:21]These forums are running on bulletin board script miniBB™ © 2001-2020 admin | Ruslana. Official site